אירופה היא יבשת השוכנת כולה בחצי הכדור הצפוני ובעיקר בחצי הכדור המזרחי; זה מרכיב של אירואסיה. אפרו-אירואסיה כוללת את חצי האי המערביים ביותר של אירואסיה והיא משותפת לאפריקה ואסיה. לכיוון צפון שוכן האוקיינוס ​​הארקטי, ממערב האוקיינוס ​​האטלנטי, מדרום הים התיכון, וממזרח אסיה. הרי אורל, נהר אוראל, הים הכספי, הקווקז הגדול, הים השחור והמצר הטורקי מוזכרים לעתים קרובות כמאפיינים הגיאוגרפיים המפרידים בין אירופה לאסיה.

אירופה היא היבשת השנייה בקטנה ביותר, ומשתרעת על 10.18 מיליון קמ”ר בלבד (3.93 מיליון מייל רבוע), כ-2% משטח כדור הארץ (6.8% משטח היבשה) (באמצעות מודל שבע היבשות). בערך חמישים מדינות עצמאיות מהוות את ההרכב הפוליטי של אירופה, כאשר רוסיה היא הגדולה והמאוכלסת ביותר עם 39% שטח קרקע ו-15% אוכלוסייה. בערך 745 מיליון אנשים קראו לאירופה הביתה בשנת 2021. זרמים אטלנטיים חמים ממתנים את החורפים והקיצים האירופיים, אפילו בקווי הרוחב שבהם האקלים קשה באסיה ובצפון אמריקה. שינויים עונתיים בולטים יותר רחוק מהחוף.

ניתן לייחס את הציוויליזציה המערבית לתרבות האירופית דרך יוון העתיקה ורומא.

לאחר קריסת האימפריה הרומית המערבית בשנת 476 לספירה ותקופת ההגירה שלאחר מכן, אירופה נכנסה לימי הביניים שלה. העידן המודרני עשוי להתחקות אחר שורשיו לחקר, לאמנות ולמדע של הרנסנס. החל בעידן הגילויים בספרד ובפורטוגל, אירופה החזיקה במעמד בולט בעניינים בינלאומיים. מעצמות אירופה התיישבו ביבשת אמריקה, כמעט את כל אפריקה ואוקיאניה, וחלק גדול מאסיה בין המאות ה-16 וה-20.

השפות המדוברות במדינות האיחוד האירופי הן מרכיב בלתי נפרד מהמורשת התרבותית של האיחוד האירופי, המשקפת את המגוון של האיחוד הן בתרבות והן בשפה. בשל כך, האיחוד האירופי מעודד שימוש בשפות רבות בפרויקטים וביוזמות שלו.

האיחוד האירופי מכיר ב-24 שפות רשמיות:

ישנו מגוון רחב של שפות המיוצגות כאן, כולל בולגרית, קרואטית, צ’כית, דנית, הולנדית, אנגלית, אסטונית, פינית, צרפתית, גרמנית, יוונית, הונגרית, אירית, איטלקית, לטבית, ליטאית, מלטזית, פולנית, פורטוגזית, רומנית , סלובקית, סלובנית, ספרדית ושוודית.

טיפים להתכונן להרפתקה לטרקים

טרקים הם עבודה מאומצת אם לא התכוננתם לזה מראש או שעדיין לא נמצאים בכושר גופני הגון. היו כנים: לעשות כל זה לא קל. מסע פנטסטי עולה בהזעה. שלפוחיות וציפורניים חסרות הן סמלים של הישג, בדיוק כמו ירכיים ושוקיים כואבים.

טרקים בנופיה המדהימים של אירופה, טיפים להתכונן להרפתקת טרקים

אם תיקח את זה לאט וקל, תהיה בכושר מצוין לטיול שלך. כל אחד יכול לצאת לטרקים; כל מה שצריך זה קצת שכל ישר ומאמץ מצידם. כמה מהעצות הטובות ביותר שלנו להתכונן לטיול הקרוב שלך הן כדלקמן:

תעשה פעילות גופנית שאתה נהנה

כשאתה עושה משהו כי הוא מביא לך שמחה, סביר יותר שתתמיד בו. כלול פעילויות כמו שחייה, טיפוס צוקים, זומבה ויוגה בשגרה שלך אם אתה מגלה שאתה באמת נהנה מהן. התאמן חזק יותר מבלי להבין את זה כשאתה נהנה.

הצטרפות למועדון הליכה זה משהו אחר לחשוב עליו. כשאתה הולך בקבוצה, אתה מגדיל את הסיכוי שלך להכיר חברים חדשים ולהגדיל את הדחף שלך לצאת ולהתאמן. על מנת למצוא אנשים אחרים שחולקים את העניין שלך בהליכה, תוכל להצטרף לאחת מקבוצות ההליכה הרבות שניתן למצוא באתרי רשתות חברתיות כמו Meetup ו-Facebook.

דרכים להתכונן לטיול ארוך? צאו לטיולים ארוכים. ההכנה שלך לטיול ארוך צריכה לכלול תחילה הליכה למרחקים קצרים. הליכה היא סוג נהדר של פעילות גופנית, אך כאשר אתה מתחיל להתאמן לראשונה, הקפד לתת לעצמך יום מנוחה בין ההליכות כדי שגופך יוכל להסתגל במלואו. עם זאת, ככל שהכושר שלך משתפר, עליך לשאוף לבצע מפגשים רבים ביום אחד; זה יעזור לך לפתח את הסיבולת הדרושה לקצב הבלתי פוסק של טיול בן 10 ימים, שבמהלכם לא יהיה לך זמן להירגע. אתה צריך להתכונן לטיול שלך על ידי לוודא שאתה יכול ללכת במשך ארבע עד שש שעות מבלי להתעייף.

עסוק באימונים קרדיווסקולריים המתמקדים ברגליים.

כדאי לשלב הליכות ממושכות וצורות אחרות של פעילות גופנית במשטר הרגיל שלך, במיוחד אלו המתמקדות ברגליים. ניתן לשפר את כוח הרגליים באמצעות מגוון רחב של ענפי ספורט ופעילויות, כולל רכיבה על אופניים, כדורגל, כדורגל, סקווש ושחייה. ניתן להשלים קורסי ספין ומרווחי רכיבה קצרים עם סקוואט ו-lunges אם אתה מעדיף להתאמן בחדר כושר.

במידת האפשר, בחר את המדרגות

קח את המדרגות במקום במעלית או במדרגות נעות כדי לחזק את השוקיים והמרובעים שלך במשרד או בתחנת הרכבת.

לזרוק פנימה כמה סוגים שונים של שטח ואקלים.

חיוני שתבדוק את הערות הטיול שלך כדי להכיר את הנוף שאתה עשוי לצפות לפגוש בטיול הקרוב שלך. עשה מאמץ להכניס קצת זמן הליכה בתנאים הקרובים ככל האפשר למה שאתה עשוי לצפות במסע שלך. לעולם אל תשכח שהגבעות הן בעלות הברית שלך! אם אתה יוצא לטיפוס הרים, עליך להקדיש זמן רב ככל האפשר לאימון על גבעות לפני שאתה יוצא. וזה נכון גם לגבי מדרגות. נסה לעשות כמה סטים של צעדים בפארק סמוך פעם בשבוע.

כהכנה לטיול שלך, לא מומלץ להתאמן אך ורק על משטחים שטוחים כמו מדרכות וכבישים מהירים. במקום זאת, התכוננו להרפתקה על ידי אימון בשטח המחקה את השבילים בהם תטיילו. התאמנו בשטח תלול וסלעי עם פצלים רופפים אם אתם מטפסים על האוורסט או הקילימנג’רו; חפש שבילים בוציים אם אתה מתכונן לחצות את קוקודה. הכינו את כפות הרגליים, הקרסוליים והברכיים למאמץ שהם יסבלו בטיול.

מכיוון שזה מאוד לא סביר שיהיו לך 10 ימים רצופים של מזג אוויר נהדר בטיול שלך, כדאי להתאמן בכל ארבע העונות, בין אם זה קר, סוער, גשום, חם או לח.

לשמור על תזונה נכונה לביצועים מיטביים.

בזמן טיולים, צרכי האנרגיה של הגוף שלך יעלו, ולכן חשוב שתאכלי כראוי. שמרו על האנרגיה שלכם על ידי אכילת ארוחות צנועות ותכופות לאורך אימון השבילים. ארוחה מאוזנת, בריאה והרבה מים הם חובה לפני הליכה אימון ארוכה. מיקס שבילים ואוכל אחר יסופקו עבורכם על ידי המדריכים, כך שאין צורך לארוז.

השתמש במקל הליכה

עמודי הליכה יהפכו לחברים הטובים החדשים שלך כשאתה תדרוך במורד מעבר האישה המתה על שביל האינקה או תעבור על שבילי העפר של קילימנג’רו. הם עוזרים לך לצאת על השטוחים על ידי הפחתת העומס על הברכיים ועל העליות על ידי מתן סיוע נוסף לברכיים שלך. התאמן עם מוטות כדי שתוכל להסתגל להליכה איתם.

טרקים בנופים המדהימים של אירופה, מקל הליכה או מוטות טרקים

נוסעים עם תיק על הגב תוך כדי פעילות גופנית

לא תצטרכו להביא את התרמיל הגדול שלכם באף אחד מסיורי הטיולים שלנו, אבל עדיין כדאי להביא תרמיל יום קטן יותר עם הצרכים כמו מצלמה, אוכל, קרם הגנה, מים ומעיל גשם. כדי להפיק את המרב משעות האימון, השבועות או החודשים שלך, עליך לשלב תיק משוקלל בשגרה שלך. אתה עשוי לגרום לטיול האולטימטיבי להיראות כמו חתיכת עוגה על ידי אריזת כמה פריטים נוספים בתרמיל שלך כך שהוא יהיה כבד יותר ממה שאתה מצפה לסחוב.

הבן את ציון הטיול שלך

כדאי ללמוד את ציון הטיול שלך, שאמור להיכלל בהערות הטיול שלך, כדי לקבל תחושה לגבי רמת הקושי של הטיול שאתה תעשה. רבים מאתגרי הצדקה שלנו קלים לרמת קושי (כיתות ג’-ה’), בעוד שכמה נבחרים קשים יותר (כיתות ו’-ז’). (כיתה ו’). למידה מה תעשה בטיול שלך יכולה לעזור לך לתכנן את מפגשי האימון שלך ולתת לך מושג כמה אתה צריך לעשות בכל שבוע לקראת החופשה שלך.

רכשו זוג הנעלה איכותי.

כפות הרגליים שלך הן החלק החשוב ביותר בגופך בטיול, אך אין הרבה מה לעשות כדי לשמור עליהן בצורה מהירה. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להשיג זוג נעלי הליכה יציבות עם איטום; מגפיים אלו צריכות לספק תמיכה ואוורור נאותים. ואז לפרוץ אותם פנימה. מה הטריק? השתמש בהם ללא הרף. כשיוצאים לריצות, הליכה לחנות, למשרד או אירוע מפואר (טוב, אולי לא). כדי למזער שלפוחיות, בוניונים וציפורניים חסרות, עדיף לשבור את נעלי ההליכה כמה שיותר בשבועות ובחודשים שלפני הטיול. כדאי גם להצטייד במספר זוגות של גרבי טיולים איכותיים (באופן אידיאלי תערובת צמר/ניילון) שינדפו זיעה ביעילות וישמרו על כפות הרגליים יבשות. אם אתה מרגיש מאוד נועז, אתה יכול להפחית את הסבירות לשלפוחיות מהליכה על ידי לבישת שני זוגות בבת אחת.

השגת הצלחה דורשת עקביות והתמדה.

שמרו על שגרת כושר קבועה, במיוחד בשבועות שקדמו לטיול שלכם. פעילות גופנית עקבית יכולה להועיל, אז תכננו מפגשים באותה שעה בכל שבוע והכניסו אותם לשגרה. ללכת או לרוץ לעבודה וממנה, או לצאת לריצה במהלך שעת הצהריים שלך, אם אתה מתקשה להפריש זמן פעילות גופנית ייעודי.

אל תחכו לרגע האחרון כדי להתחיל באימונים. כמו בכל הרפתקה, ככל שתהיו מוכנים יותר לטיול שלכם מראש, כך החוויה שלכם תהיה טובה יותר. אל תתנו לסיכוי לאימון לשתק אתכם. הדרכה לא צריכה להיות תהליך קשה.

הסר כמה שיותר מכשולים כדי שלא תוכל להשתמש בהם כתירוץ לא להתאמן. כהכנה לאימון שלך, אתה עשוי לעשות דברים כמו לפרוס את בגדי הכושר שלך בלילה הקודם, להגדיר אזעקות בטלפון שלך ולשמור על לוח זמנים לכושר.

טרקים אירופיים מובילים

טיולים המבליטים את הנוף הטבעי המדהים של אירופה הם מהטובים שיש ליבשת להציע. טרקים דרך הרים או לאורך חוף הים הן שתיהן פרשנויות אפשריות. ברחבי אירופה יותר מ-40 מדינות, תמצאו מגוון רחב של נופים, מנהגים ואטרקציות. ישנם בסך הכל 10 רכסי הרים עיקריים באירופה, כאשר עוד 100 רכסי הרים קטנים יותר פרוסים על פני היבשת. זה מבחר עצום של הרים ושבילים לחקור. אז, כדי להקיף חזרה לחקירה הראשונית שלנו, איפה בדיוק באירופה השבילים הכי משתלמים לטייל בהם?

טרקים בנופים המדהימים של אירופה, טרקים אירופיים מובילים

1. טור דה מון בלאן האייקוני של צרפת.

ההר הגבוה ביותר בהרי האלפים, מון בלאן, הוא המוקד של סבא זה של טיולים אירופיים, הכרוך בסיבוב סביב פסגותיו המתנשאות. מטיילים שאפתנים שיעלו על טור דו מון בלאן (TMB) יתכבדו בכמה מהנופים עוצרי הנשימה והמגוונים בעולם. אין ספק שזהו גם אחד מחופשות ההליכה האירופיות הגדולות וגם אחד מטיולי ההליכה הידועים באירופה, ממש למעלה עם הקמינו דה סנטיאגו. זהו מסע ארוך, המשתרע על פני 170 קילומטרים במהלך 11 ימים, ואתה תעלה ויורד מעל 10,600 מטר (35,000 רגל) של גובה בשבילי הרים תלולים.

אנקדוטות מעניינות יש בשפע בטור דה מון בלאן, כולל העובדה שהוא נחצה לראשונה ברגל על ​​ידי הגיאולוג הוראס בנדיקט דה סוסור מז’נבה במאה ה-17. לאחר שלא הצליח לאתר מסלול מתאים לעלייה במון בלאן, החליט להקיף את ההר ברגל.

אזורים:  צרפת, איטליה ושוויץ

דרגת קושי: מתקדם – עליות וירידות יומיומיות תלולות

זמן כולל: כ-11 ימים, או 5 עד 7 שעות בכל יום

2. הפיורדים הנורבגיים

הפיורדים של נורבגיה מספקים גיוון אדיר באזור קומפקטי. האזור הוא ביתם של אלפי מסלולים המתאימים למטיילים בכל רמות הניסיון. טרק על פני קרחונים כחולים עם הילדים והתפעל מהפסגות העולות בפתאומיות מהפיורדים הצרים. או חקור נופים טבעיים הכוללים הכל מטונדרה קפואה ועד לג’ונגל מוריק. אלה המחפשים הרפתקאות יכולים לנסוע לטרולטונגה, Geirangerfjord, Himakana, Langfossen ו-Preikestolen. ההליכה פתוחה למטיילים בכל רמות הניסיון. כדי להבין טוב יותר היכן נמצאים הפיורדים הנורבגיים, עיין במפת האומה שלנו.

אזורים: נורבגיה

קושי: קל עד קשה

זמן כולל: גמיש. טיולי יום, טיולים יומיים ואפילו טיולי לילה אפשריים.

3. הרי הקווקז של גאורגיה

בג’ורג’יה תוכלו לצאת לטרקים באזורים מרוחקים שמעולם לא נראו על ידי הציבור הרחב. הרי הקווקז היבשים של גאורגיה הפכו רק לאחרונה לנגישים למבקרים. תטיילו דרך עיירות וכפרים מימי הביניים ותראו בעלי חיים כמו צבאים, יעלים ומרמוט. תוכלו גם לראות אגמים ירוקים, לבנים וטורקיז נוצצים ולהיות מוקפים בגבעות משוננות. הר קזבק, ההר השלישי בגובהו במדינה, נגיש גם הוא.

אזורים: גאורגיה

קושי: קל עד קשה

זמן כולל: ההליכה הממוצעת נמשכת בין חמישה לשבעה ימים, אם כי חלקם נמשכים הרבה יותר.

4. WEST HIGHLAND WAY, הרמה הסקוטית

אנשים רבים חושבים על West Highland Way כשהם חושבים על שבילים מפורסמים למרחקים ארוכים. הרמה הסקוטית נחשבת לרוב כאחד המקומות הטובים ביותר לטיולים באירופה ובעולם.

אתה יכול למצוא את כל מה שאתה צריך לאורך West Highland Way. ביציאה מהכפר הקטן מילנגבי ליד גלזגו, נוסעים 95 מייל צפונה לפורט וויליאם, שנמצא ליד בן נוויס, הפסגה הגבוהה ביותר בבריטניה. תזכו לטייל בחופים הציוריים של לוך לומונד ולעלות על גבעת קוניק הציורית. תתחיל בפורט וויליאם ותעשה את דרכך דרך גלנקו, דרך ה-Buachaille Etive Mor המרשים, מעבר ל-Rannoch Moor, ואל גלן נוויס.

בעוד שמלונות, בקתות הרים ובקתות זמינים, מטיילים רבים מעדיפים להקים אוהל לאורך השביל. עד היום הוא עדיין נחשב לאחד ממסלולי ההליכה הטובים ביותר בכל מקום בעולם מכיוון שביל זה שימש כשביל ההליכה העתיק ביותר בבריטניה.

אזורים:  סקוטלנד

דרגת קושי: רמה בינונית

זמן כולל: חמישה עד עשרה ימים

5. TOUR DE MONTE ROSA, איטליה

נוף יפהפה אך מאתגר מחכה לכם בטיול הזה סביב פסגה זו של 4634 מטר. יש עליות וירידות מדי יום על פני שטח קפוא וסלעי. אתה יכול גם לטייל דרך כרי דשא אלפיניים ועמקים מיוערים בנוסף לחצות תנאי קרחונים. כשתעמדו על רכסי המרפסת, תתכבדו בפנורמה עוצרת נשימה של הרים, כולל מטרהורן המפואר בצרמט, שוויץ.

אזורים:  איטליה

קושי: קשה

זמן כולל: 8-11 ימים

6. הר הטריגלאב של סלובניה

כל סלובני שמכבד את עצמו, או מטפס שעובר במדינה, יפסיד אם הם לא יתמודדו עם האייקון הלאומי הזה. אפשר להגיע לפסגה של 2864 מ’ משני כיוונים שונים, שניהם קשים וצריכים שימוש בעליות דרך פראטה או כבלים קבועים כדי לאפשר למטפסים לנווט במדרונות הצרים ובמדרונות הצרים. המסע מבלד הציורית כולל עצירה בבקתת קרדריצה, מקלט ההרים הגבוה ביותר בסלובניה. יש טיולים מודרכים זמינים, או שאתה יכול ללכת אליו בעצמך, אבל עם ה-via ferrata במקום, מבקרים רבים מגלים שהם שמחים שהם הלכו עם מדריך. אם אינך מטפס ותיק עם כל הציוד הדרוש, אל תנסה להתמודד עם האתגר הזה בעצמך. סלובניה היא ביתם של מגוון רחב של שבילים יוצאי דופן נוספים.

אזורים: סלובניה

קושי: בינוני

זמן כולל: יומיים

7. האיים הקנריים הספרדים

עזבו את החול ופנו לכיוון השבילים. כל אחד מהאיים הקנריים – טנריף, גראן קנריה ולה גומרה – מוכן להליכה ובעל אופי ייחודי משלו. באי טנריף יש את המספר הנמוך ביותר של מטיילים למרות שיש לו הר הגעש השלישי בגובהו בעולם, יערות אורנים, נקיקים ומסלולי חוף. יש גם עמקים מדהימים וקווי חוף סלעיים לחקור בגראן קנריה, אבל מכיוון שהאי אינו נשלט על ידי הר געש גדול, הנוף מעולה. לה גומרה יש את הנופים המדהימים ביותר; אתה יכול לחשוב שאתה מטייל בדרום או במרכז אמריקה. קחו סוף שבוע ארוך וטיילו ברחבי אל היירו אם אתם מחפשים יעד מרוחק יותר.

אזורים: ספרד

קושי: קל עד בינוני

זמן כולל: נע בין כמה שעות ליומיים.

8. מ-DINARO ל-BALKS

בקרו בבלקן ולמדו על התרבות העתיקה ששורדת באזור זה של אירופה באמצעות המטבח, המוזיקה והארכיטקטורה שלה. עם כמעט 120 שלבים, ה-Via Dinarica מכסה את כל האורך של האלפים הדינריים כולל רכס הרי שר. ברחבי סלובניה, קרואטיה, בוסניה והרצגובינה, מונטנגרו, קוסובו, סרביה, אלבניה ומקדוניה, הוא מהווה שער להרפתקאות ותרבות. אתה יכול לצעוד את 1930 הקילומטרים המלאים במכה אחת, או שאתה יכול לחלק אותם לקטעים כפי שעשינו, ולקחת 8 ימים להגיע מקרואטיה לבוסניה.

אזורים:  הבלקן

קושי: קל עד קשה

משך החופשה שלכם גמיש, שכן תוכלו לבחור מתוך מגוון פעילויות לאורך היום.

9. צרפת ושוויץ על מסלול ההוט

ה-Matterhorn המפורסם ביותר, אם לא החינני ביותר והמוכר ביותר מכל ההרים, עשוי להימצא סמוך לסוף הכביש העילאי, שמתחיל בבסיסו של המון בלאן, ההר הגבוה ביותר של מערב אירופה. גרסת הקיץ של 200 ק”מ למסע הזה מסקרנת וקשה בדיוק כמו גרסת החורף, שזכתה למוניטין כאחת מטיולי החורף הגדולים ביותר על מגלשיים. מטיילים יעלו יותר מ-12,000 רגל בגובה במסע הזה ויעברו מתחת ל-10 מתוך 12 הפסגות הגבוהות ביותר של האלפים.

אזורים: צרפת, שוויץ

קושי: בינוני עד קשה

זמן כולל: עשרה עד שנים עשר ימים, שש עד שמונה שעות ביום

10. LAUGAVEGURINN, איסלנד עשר.

נוף זר, הכולל עמקים ירוקים ניאון, מעיינות חמים וקיטור העולים מסלע וולקני שחור, שבו ניתן למצוא סוסים איסלנדיים שמסתובבים חופשי. טרק זה של 55 קילומטר לוקח אותך דרך ארץ של קסם, עם נופים ססגוניים וקרחונים. הטרק הזה די ייחודי בגלל המגוון הרחב של הנופים שתחוו. היזהר לשמור מקלטים מוקדם ולארוז כראוי לאפשרות של מזג אוויר קשה.

אזורים: איסלנד

קושי: קשה

זמן כולל: בערך ארבעה עד שישה ימים

11. מסלול ההליכה של כתר הקיסר של אוסטריה

הר וילדר קייזר בטירול, אוסטריה מוקף במסלול ההליכה בן 5 השלבים המכונה כתר הקיסר (Kaiserkrone). כתר הקיסר אינו טיול אלפיני גבוה כמו האחרים המוזכרים כאן באוסטריה. המטיילים יבלו את רוב זמנם בשביל העובר דרך חורשות ומעל כרי דשא הרים.

Aschingerkapelle ב-Going (Hüttling) היא נקודת המוצא המסורתית עבור השביל הארוך של 65 קילומטרים. עם זאת, כשנוסעים בתחבורה ציבורית, הרבה יותר נוח להתחיל את הנסיעה בקופשטיין, מכיוון שהיא מחוברת לווינה, לאינסברוק ולזלצבורג ברכבת.

דרגת קושי: נמוכה עד בינונית

זמן כולל: 5 ימים

12. הדולומיטים, אלטה ויה באיטליה

החל מ-Lago di Braies של דרום טירול (Pragser Wildsee), ה-Alta Via 1 (הידוע גם בשם Dolomiten Höhenweg 1) מתפתל דרך הרי הדולומיטים לתחנת האוטובוס לה פיסה הקרובה לבלונו.

מסלול ההליכה הזה מצפון לדרום מעל הרי הדולומיטים הוא באורך 120 קילומטרים ולעיתים מחולק ל-10 חלקים. המסלול הצפוני בן ארבעת השלבים והמסלול הדרומי הדו-שלבי שניהם פופולריים בקרב מטיילים (6 שלבים).

דרגת קושי: קל עד בינוני

זמן כולל: עשרה ימים

דברים חיוניים שמטיילים יומיומיים צריכים להביא

הציוד המתאים הוא חיוני בין אם אתם רק יוצאים לטיול נעים למפל אהוב או עולים על פסגה מאתגרת. אם משהו משתבש, כפי שקורה לעתים קרובות כל כך, זה עשוי לקבוע אם התוצאה היא לא נוחה במידה קלה או קטסטרופלית. התהליך של כוונון עדין של ציוד טיולי יום הכרחי הוא מרכיב בלתי נפרד מכל הכנות לפני הטיול, וזה נכון גם למטיילים מתחילים וגם למטיילים מנוסים.

טרקים בנופיה המדהימים של אירופה, נוסעים יומיומיים חייבים להביא

פריטים חשובים לטיול

1. ניווט

כשיוצאים לשממה, חיוני להצטייד במפת טופו ומצפן אמין לניווט. הם תמיד דולקים, קלים, עמידים לאורך זמן ואמינים. אם אינך יודע כיצד להשתמש בהם, הם יכולים לעזור לך להימנע מללכת לאיבוד או למצוא את דרכך שוב, אבל רק אם תנצל אותם. לפני היציאה להרפתקה הבאה שלך, רענן את הזיכרון שלך כיצד לקרוא מפה, להשתמש במצפן ולהימנע מללכת לאיבוד. יתר על כן, אנו ממליצים לך לאחסן את המפות שלך בשקית מפות שקופה ואטומה למים כדי למנוע מהן להירטב ולהיפגע.

2. קרם הגנה

גם אם עננים נמצאים בתחזית, הגנה מהשמש חיונית לכל הרפתקה חיצונית. כל מטייל צריך להביא איתו את היסודות: קרם הגנה, שפתון spf, משקפי שמש (באופן אידיאלי), כובע שוליים וציוד מגן. חוסר כבוד לשמש עלול לגרום לכוויות שמש כואבות, שפתיים מפוצלות מדממות ואפילו עיוורון שלג.

3. בידוד

גם בנסיעות המתוכננות למזג אוויר חם יותר, מומלץ לשאת שכבה נוספת של ציוד בידוד, מכיוון שמזג האוויר ביער יכול להשתנות במהירות. הגן על עצמך והישאר חמים במזג אוויר קר עם כמה שכבות של בגדים קלים ומתייבשים במהירות. גם אם תחזית מזג האוויר קוראת לשמש, אנחנו עדיין מביאים מעיל פוך עם ברדס וציוד גשם כמעט לכל הטיולים שלנו.

אם אתם מתכננים את המלתחה שלכם, הימנעו מבדי כותנה מכיוון שלוקח להם לנצח להתייבש ומנדפים את חום גופכם. במקום זאת, התלבשי בשכבות סינתטיות שיכולות להתייבש במהירות וללמוד לשלוט בייצור הזיעה שלך. לאחר שתסיים את הטרקים, הבגדים הרטובים שלך יקפיאו אותך מיד עד העצם.

4. תאורה

גם אם אנחנו לא מצפים להישאר בחוץ אחרי החשיכה, אנחנו תמיד אורזים אור טוב בטיולים שלנו. יתכן שהטיול עלול להימשך זמן רב יותר מהמתוכנן, והיאבדות בחושך רק יחמיר את המצב. במקרה שתיתפסו לא מוכנים במדבר כשהשמש מתחילה לשקוע, תהיו אסירי תודה שהבאתם אתכם פנס ראש. כגיבוי, לעתים קרובות אנו מביאים איתנו את הטלפונים שלנו על השביל, והפנסים המובנים שלהם שימושיים. בנוסף לבדיקת הסוללות בפנס שלך, עליך לעשות זאת לפני היציאה למסע.

5. חומרי עזרה ראשונה קריטיים

תמיד יש איתך ערכת עזרה ראשונה מלאה בזמן ההרפתקה בשיח. עבור פציעות ומחלות קלות, רוב המטיילים בוחרים לרכוש ערכת עזרה ראשונה ארוזה מראש. אתה יכול להתאים את חבילת העזרה הראשונה שלך לדרישות הספציפיות שלך כאשר אתה רוכש ניסיון במסלול. וזכור לחדש כל הזמן את האספקה ​​שלך ברגע שאתה חוזר מטיול.

6. אש

הידע כיצד להצית שריפה במזג אוויר גרוע הוא יכולת הצלת חיים כאשר אתה בחוץ במדבר. צפו בסרטון זה שהפקנו לשיעור קצר על הצתת שריפות במזג אוויר קיצוני. בעת קמפינג, אנו תמיד אורזים את המינימום: כמה קוביות אש קטנות, חופן גפרורים חסיני סערה ושני מציתים קטנים של Bic (אחד נשמר יבש כגיבוי). מפעילי האש משמשים רק כאשר יש צורך בהחלט, אך הם הופכים את יצירת האש לפשוטה יותר, במיוחד במזג אוויר לח.

אתה יכול ללכת על הישרדות מלאה ולהביא איתך מעט צור אש, אבל אנחנו מגלים שמציתים קטנים עושים את העבודה מצוין. בעוד שחלק מהמטיילים בוחרים לייצר את המתחילים שלהם, בדרך כלל אנחנו מעדיפים את הנוחות והפשטות של אפשרויות שנרכשו בחנות.

7. כלים וערכת תיקון

בכל פעם שאנו יוצאים להרפתקה בחוץ, אנו מקפידים לכלול מולטי-כלי קל משקל וכלי תיקון חיוניים אחרים. בזמן טיולים, יש לנו תמיד הכלי הרב-כלי הקלאסי של הצבא השוויצרי המהימן שלנו מוכן למגוון משימות. בדרך כלל אנו נושאים במארזים גליל קצר של סרט דביק וקצת דבק דבק למקרה שנצטרך לבצע תיקונים כלשהם בציוד שלנו בזמן שאנחנו בשטח.

8. תזונה

הקפידו לארוז מספיק מזון ומים שיספיקו לכל יום הטיול. חטיפים כמו חטיפי אנרגיה (המועדפים שלנו הם חטיפי Larabar, Clif Bar, ProBar, Luna ו-Kind), פירות יבשים, שקדים וג’ריקי נפוצים כשאנחנו בחוץ על השביל. לארוחה לבבית יותר, אנו מביאים לעתים קרובות בשרים קשים (כמו סלמי) וגבינות לשים על טורטיות או בייגל לארוחת צהריים לפיקניק (כמו פרמזן).

9. הידרציה

שמור על תפקוד תקין של המערכות החיוניות של הגוף שלך על ידי שתיית מספיק מים בעת טיול. שמור על השרירים והמפרקים שלך משומנים ותפקוד נכון על ידי שתיית מים לפני, במהלך ואחרי הטיול שלך.

הביאו מספיק מים שיספיקו לכל הטרק, או לפחות מסנן מים קל משקל, וחקרו מראש את מיקומן של תחנות מילוי מים פוטנציאליות. ליטר אחד (או 4 ליטר) לאדם ליום הוא הכמות המומלצת לאספקה ​​של 24 שעות. במהלך הטרק, וודאו שתוכלו להשיג מים בנוחות על ידי נשיאת בקבוקי מים או חבילת הידרציה.

זכרו שמים הם לא רק אחד מהפריטים הכבדים ביותר שתצטרכו לשאת על השביל, אלא גם אחד החיוניים ביותר. וכמובן, אתה לא צריך להעמיס על עצמך עם טונה של מים נוספים.

10. מקלט חירום

בטיול תרמילאים רב-יומי, כמעט בוודאות תסחב איזה מחסה. עם זאת, אם אתם יוצאים לטיול יום ונראה שאולי תצטרכו לבלות את הלילה במדבר, מקלט חירום זעיר וקל משקל הוא רעיון טוב שיהיה בהישג יד. שמיכות חירום וזולים קלות משקל וזולים (אנו ממליצים על הביבי) עשויות להציל את חייך במצב קשה.

מעבר ליסודות

טרקים בנופיה המדהימים של אירופה, צרכים חיוניים

חבילת יום

אתה לא יכול לצאת לתרמילאים בלי תרמיל יום נוח ומתאים לשאת את כל הסחורה שלך. בחר תיק שגדול מספיק כדי להכיל את החפצים שלך, עם מקומות לשים בו דברים כמו בקבוקי מים ושלפוחיות הידרציה, והוא פשוט לנשיאה.

הַנעָלָה

בכל פעם שאנחנו יוצאים לטרקים באביב, בקיץ או בסתיו, אנחנו תמיד נועלים נעלי ריצה. רצי השבילים שלבשנו היו רכים, קלים, אווריריים, מונעים שלפוחיות, מתייבשים במהירות ואחיזות. אבל האם אני לא צריך נעלי הליכה עמידות למים, תומכות קרסול ועמידות לאורך זמן? ההיפך הוא הנכון. נעלי ריצת שבילים עשויות להיות האפשרות הטובה ביותר עבורך אם אתה במצב גופני טוב, יש לך קרסוליים יציבים, ומעולם לא סבלת מבעיות חוזרות.

נייר ומגבת טואלט

כאשר אנו יוצאים לטיולים, אנו נתקלים לעתים קרובות באשפה לאורך השביל, והפריט האופייני ביותר שאנו רואים הוא נייר טואלט משומש שנשאר מונח. זה א) מגעיל. ב) למה? הסיבה היא שאנשים רבים שיוצאים למדבר אינם אורזים את המצרכים הדרושים כדי להשליך את הפסולת שלהם בצורה נכונה. חפירת בור בעומק 6-8 סנטימטרים נדרשת לסילוק פסולת אנושי נכון; ללא כף (אנחנו משתמשים בעמוד השלג הזול והקל הזה) לא תוכל לחפור בור גדול מספיק. באמת, זה כל כך קל. שים את נייר הטואלט המשומש שלך בשקית Ziploc או קבור אותו עמוק בתוך החור כשתסיים. בבקשה כולם. עד כמה שאני יכול לדעת, החוץ הוא המקום שבו הלב שלך באמת טמון. בגלל זה, אתה בעולם. אז למד את עקרונות השאר ללא עקבות ועזור לנו לשמר את היופי הטבעי של המקומות הפראיים שלנו עבור הדורות הבאים.

חומר לחיטוי ידיים

מחלה במדבר נגרמת לרוב על ידי אנשים שאינם שוטפים ידיים לאחר השימוש בשירותים. הסיבה לכך היא שהרפתקנים רבים מזניחים את ההיגיינה האישית שלהם ברגע שהם מתחילים את המסלול. עם זאת, ניתן להימנע בקלות מבעיה זו על ידי הבאת מיכל קטן של חומר חיטוי ידיים ושימוש בו לאחר השימוש בשירותים ולפני האכילה.

מקלות הליכה

למרות שמוטות טרקים אינם נחוצים בהחלט לטיולים, אנשים רבים מוצאים אותם לעזור עם שיווי משקל, יציבות ובעיות אחרות. עבור קטעי מסלול ממושכים בעלייה או ירידה, במיוחד בזמן חציית נהרות, מוטות טרקים עשויים להפחית מאוד את העומס על הברכיים ולספק לך יציבות נחוצה. בנוסף, ניתן להקים מקלטים אולטרה קלים רבים באמצעות מוטות טרקים, המאפשרים לך להביא איתך פחות משקל לטיולים ארוכים.

PLB (משואת איתור אישית)

משואת איתור אישית היא מכשיר איתות חירום GPS המשמש במקומות מרוחקים כאשר שירות הטלפון הסלולרי אינו זמין. משואת איתור אישית (PLB) יכולה להציל חיים אם אי פעם תאבדו בחוץ ותזדקקו לסיוע. החיסרון העיקרי של איתור משואות הוא שהם בדרך כלל יקרים למדי ודורשים מנוי; עם זאת, אנו מאמינים כי היתרונות עולים על העלויות, במיוחד בעת טיול במקומות מבודדים באמת.

האם אתה יכול ללכת לבד בטיולים?

במילה אחת, כן! להיות לבד זו לא סיבה לבטל את הטיול שלך עוד לפני שהוא מתחיל.

טיול בעצמך עשוי להיות משחרר אם יש לך לוח זמנים עבודה לא סדיר, אתה נוסע תכוף, או פשוט רוצה את החופש ליהנות בחוץ מתי שתרצה.

האם קל לטייל בשוויץ?

טיולים בשוויץ הם דרך מצוינת להתחיל לטיולים ראשונים בכל גיל. ניתן להעריך את הנוף האלפיני המדהים ללא מאמץ או צורך לטפס על הרים כלשהם.

מלכתחילה, תוכלו להשתמש ברכבלים וברכבות הרים כדי להימנע מהעליות המאומצות. שנית, לעיתים קרובות יש מסלולים קצרים וידידותיים למתחילים באתרי נופש הרריים שאינם דורשים מומחיות מיוחדת. אחרון חביב, רוב המסלולים מובילים למסעדות הרים, כך שתוכלו לעצור לנשנוש מבלי לסחוב יותר מדי אוכל.

מהי הטיול הכי קשה בעולם?

אחד מהטיולים הידועים והתובעניים ביותר הוא טרק הבסיס של האוורסט בהרי ההימלאיה של נפאל. החל מגובה של 5,364 מטר, מחנה הבסיס של האוורסט הוא המקום שבו כמה מטפסי ההרים המובילים בעולם מתכוננים לנסות את העלייה של הר האוורסט.

טיול רגלי במשך 12 הימים למחנה הבסיס של האוורסט הוא הישג מפרך בשל הגובה והקושי הרב. החל מההתנחלות האלפינית הנפאלית Lukla, מסלול הטרקים הפופולרי ביותר משתרע על מרחק של 120 קילומטרים.

מחשבות אחרונות על חווה את הריגוש של טרקים בנופים המדהימים של אירופה

טרקים באירופה הם חוויה מדהימה המציעה נופים עוצרי נשימה והרפתקאות אינסופיות. מההרים המלכותיים ועד הגבעות המתגלגלות והיערות המוריקים, הנופים המגוונים של אירופה הם אידיאליים עבור מטיילים בכל הרמות. בין אם אתם מטיילים מנוסים או רק בתחילת דרכם, יש אינספור מסלולי טרקים לחקור, כל אחד מציע אתגרים ייחודיים משלו ונוף עוצר נשימה. מהקמינו דה סנטיאגו המפורסם בספרד ועד לפסגות האלפים השוויצריים, באירופה יש משהו לכולם. עם ההיסטוריה העשירה שלה, התרבויות המגוונות והנוף המדהים שלה, טרקים באירופה הם חוויה בלתי נשכחת המשלבת פעילות גופנית עם הרפתקאות וגילוי תרבותי.

 

דילוג לתוכן